Program Archidiecezjalnych Dni Młodych – Goleniów 2019 (2019-03-17 14:42:46)

Na tegoroczne Archidiecezjalne Dni Młodych serdecznie zapraszamy do Goleniowa w dniach od 1 do 3 maja. Dni Młodych realizowane pod hasłem „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38) będą częścią obchodów XXXIV Światowego Dnia Młodzieży, przeżywanego w wymiarze diecezjalnym.

 

Program Archidiecezjalnych Dni Młodych – Goleniów – 1-3 maja 2019 r.

„Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego” (Łk 1,38)

30 kwietnia 2019 r. wtorek

– przygotowania duchowe i organizacyjne

18.00 – Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu – kościół pw. św. Katarzyny

19.30 – Kolacja dla wolontariuszy, muzyków i organizatorów – Goleniowski Dom Kultury

– Organizacja recepcji – hala OSiR przy ul. Norwida 1

1maja 2019 r. środa

8.00-11.00 – Przyjazd grup i zakwaterowanie – recepcja w hali OSiR w SP nr 5 przy ul. Norwida 1

Od 10.00 – Integracja muzyczno-taneczna – scena główna przy stadionie miejskim OSiR

11.00 – Uroczyste rozpoczęcie Archidiecezjalnych Dni Młodych – scena główna

12. 00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Bp. Henryka Wejmana – kościół pw. św. Katarzyny

13.30 – Obiad – stadion miejski OSiR

14.30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – scena główna

14.45 – Warsztaty tematyczne – scena główna/Kawiarenka dla opiekunów grup*

17.30 – Koncert uwielbienia „Dla Ciebie Panie”– zespół Per Musicam – scena główna

19.00 – Kolacja – stadion miejski OSiR

20.00 – Boża amnestia: czas pojednania i muzyczne uwielbienie – kościół pw. św. Katarzyny

2maja 2019 r. czwartek

8.15 – Boży fitness na dzień dobry – scena główna

8.30 – Śniadanie – stadion miejski OSiR

9.00 – Modlitwa poranna – kościół pw. św. Jerzego

9.30 – Bliskie spotkanie z misjami w Afryce – świadectwo misyjne z przesłaniem dla młodych

– kościół pw. św. Jerzego

11.00 – Spacer po mieście/czas wolny

12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi – kościół pw. św. Katarzyny

13.30 – Obiad – stadion miejski OSiR

14.30 – Przegląd Kultury Chrześcijańskiej – strefa duchowa, kulturalna, rekreacyjna i rozrywkowa

– Adoracja Najświętszego Sakramentu – kościół pw. św. Jerzego i św. Katarzyny

– Pokaz filmowy – Goleniowski Dom Kultury (sala kinowa)

– Gra miejska – rywalizacja grup – stadion miejski OSiR

– Przedstawienie teatralne pt. „Zobaczyć Słowo” – Adam Kuliś

– Wielki Konkurs Wiedzy Religijnej – sala konferencyjna Urzędu Miasta

– Spotkanie misyjne z gościem specjalnym - Biblioteka Miejska

– Kawiarenka dla opiekunów grup*

17.00 – Marsz biało-czerwony – wymarsz spod Urzędu Miasta przy ul. Lotników 1 w kierunku stadionu miejskiego OSiR

18.00 – Kolacja – stadion miejski OSiR

18.30 – Koncert zespołu Sound'n'Grace – scena główna

20.30 – Boża radość: czas adoracji i muzyczne uwielbienie – kościół pw. św. Katarzyny

3 maja 2019 r. piątek

8.15 – Boży fitness na dzień dobry – scena główna

8.30 – Śniadanie – stadion miejski OSiR

9.00 – Modlitwa poranna – kościół pw. św. Jerzego

9.30 – Czas świadectw ADM Goleniów i ŚDM Panama – kościół pw. św. Jerzego

10.30 – Świętowanie na zakończenie – czas tańca i zabawy oraz zdjęcie uczestników „ADM” z lotu ptaka – stadion miejski OSiR

12.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Abp. Andrzeja Dzięgi oraz zakończenie Archidiecezjalnych Dni Młodych: ogłoszenie kolejnego miasta oraz przekazanie symboli ADM (Krzyż i ikona MB) – scena główna

– Prowiant na drogę – stadion miejski OSiR

* Kawiarenka - Goleniowski Dom Kultury, ul. Juliusza Słowackiego 1. Czynna w dniu 1 i 2 maja w godz. 10.00-18.00

 
LP.
 
Nazwa warsztatu
 
Opis
Ilość osób
 
1
Biblijne
Zapraszamy na spotkanie z bogactwem Biblii. Zasłuchamy się w Słowo, które stanie się dla nas drogowskazem życia. Na te warsztaty przywieź ze sobą Pismo Święte.
30
2
Brewiarzowe
Modlitwa brewiarzowa jest modlitwą Ludu Bożego. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do jej odmawiania. Ty też! Przyjdź i spróbuj, a może zaczniesz modlić się nią częściej.
30
3
Cuda-wianki
Piękno natury to materialny dowód na istnienie Boga. W czasie tych zajęć powstaną prawdziwe cuda – czyli wianki i wianeczki z prawdziwych kwiatów i ziół. Wiosna na świecie - wianki na głowie.
15
4
Decoupage
Popularną techniką decoupagu uczestnicy będą mogli wykonać małe obrazki. Pejzaż lub wizerunek - wybór należy do Ciebie. Wyjdziesz z warsztatów z własnoręcznie wykonaną pamiątką.
35
5
Dziennikarskie
Wszystkich, którzy odkryli, że posiadają „lekkie pióro” zapraszamy do działania. Młodych dziennikarzy zapraszamy do pracy przy tworzeniu gazetki z goleniowskich ADM 2019 r.
10
6
Filcowane bransoletki
Trochę koralików, guzików, sznureczków, rzemyków i możemy z nich wykonać np. bransoletkę lub różaniec. Wykonasz je według własnego, niepowtarzalnego pomysłu.
35
7
Filmowe i fotograficzne
W kadrze aparatu fotograficznego i kamery filmowej możemy „złapać” chwilę, która już nigdy się nie powtórzy. Z najciekawszych fotografii powstanie wystawa zdjęć, którą można będzie oglądać w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Goleniowie.
40
8
Flagowe i malowania banerów
Warsztaty poprowadzi ekipa szczecińskiego Marszu dla Życia. Podczas tych zajęć warsztatowych uczestnicy będą mieli okazję malować flagi i transparenty oraz nauczyć się operowania nimi w przestrzeni.
40
9
Garncarskie
Glina, zręczne ręce i koło garncarskie – tu możesz puścić wodze fantazji. To będzie twórczość połączona z relaksem. 
15
10
Gry i zabawy rekreacyjno-integracyjne
Czynny wypoczynek, relaks, ale także okazja do lepszego poznania siebie oraz innych osób w grupie poprzez gry i zabawy na świeżym powietrzu w przestrzeni miejskiej Goleniowa.
90
11
Karate - samoobrony
Dbałość o dobre zdrowie jest naszym obowiązkiem – na tych zajęciach poznasz ćwiczenia pomagające zachować dobrą formę i nauczysz podstawowych zasady samoobrony. Weź ze sobą obuwie sportowe i dres. 
50
12
Kulinarne
Jeżeli Twoją pasją jest sztuka kulinarna lub wprost przeciwnie - w ogóle nie znasz się na gotowaniu, ale postanowiłeś to zmienić, ten warsztat jest dla Ciebie! Poznasz przepisy i nauczysz się przygotowania smacznych dań, a wtedy z pewnością poradzisz sobie z przygotowaniem poczęstunku dla siebie lub swoich gości.
35
13
Liturgiczne
Warsztaty poprowadzą alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Na warsztaty zaproszeni są przede wszystkim ministranci i lektorzy (prosimy o zabranie alby).
30
14
Malowanie na torbach
Proste płócienne torby staną się wyjątkowym dodatkiem na zakupy, jeśli zostaną ozdobione według własnego pomysłu każdego warsztatowicza. To doskonała pamiątka, która jeszcze długo będzie przypominać Ci spotkanie w Goleniowie. 
12
15
Medyczne
Uwaga! Pierwsza pomoc! Życie jest skarbem danym od Boga. Czasem, sekundy decydują o uratowaniu tego wielkiego daru. Jak je wykorzystać? Na warsztatach zademonstrujemy podstawowe czynności ratownicze. Sekundy mogą uratować czyjeś życie.
20
16
Misyjne
Papieskie Dzieła Misyjne dąży do rozpalenia w sercach katolików miłości do misji oraz poczucia solidarności, tak duchowej, jak i materialnej, wobec rówieśników na całym świecie. Poznasz potrzeby misji i sposób jak włączyć się w to dzieło. Posłuchasz także świadectwa misjonarzy zakonnych
i świeckich.
60
17
Modnie i godnie
Modnie i godnie, czyli jak zachować się przy stole. Znajomość zasad savoir-vivre jest jednym z wyznaczników kultury osobistej człowieka. Zasady dotyczą kilku głównych dziedzin życia: nakrywania, podawania do stołu, spożywania posiłków i napojów, wyglądu i prezencji, stroju, mowy ciała oraz roli relacji damsko-męskich.
20
18
Muzyczne ze Scholą Vivaldi
„Śpiewajcie Panu, bo wielka Jego moc i chwała”. Jeśli chcesz śpiewem chwalić Pana, to przyjdź na warsztaty muzyczne ze scholą ADM - Scholą Vivaldi. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!
30
19
Origami
Origami to sztuka składania papieru, jeśli nauczysz się jak to robić, to zadziwią Cię figury, które samodzielnie wykonasz.
20
20
Pszczelarskie
Powiedzenie mówi: „Pracowity jak pszczółka” i nie ma w tym przesady. Czy wiesz, że jeśli zginie ostatnia pszczoła, życie człowieka zostanie zagrożone?! Obejrzyj z bliska ul, ramki
i inne urządzenie przy pomocy, których powstaje miód.
30
21
Różańce ze sznurka
Różaniec to modlitwa prostoty i głębi. Jak samemu zrobić sznur modlitewny? Na naukę wiązania różańców ze sznurka zapraszają Siostry Uczennice Krzyża.
25
22
Ruch Czystych Serc
Chcemy tylko prawdziwej miłości, niezależnie od tego, do jakiego stanu powołuje nas Pan, dlatego zawierzamy się Temu, który nas stworzył – Jedynemu Ekspertowi – Jezusowi Chrystusowi, prosząc, aby to On uczył nas, jak kochać, i by leczył zranione serca. Tylko Jezus mówi całą prawdę o seksie
i miłości. On powołał nas do istnienia, abyśmy tu na ziemi dojrzewali do miłości, bo pełnia szczęścia to kochać i być kochanym. Przyjdź i poznaj Ruch Czystych Serc – katolicką wspólnotę dla młodzieży.
30
23
Ruchowo-wokalne
Teatralne zajęcia ruchowe i wokalne poprowadzą aktorzy goleniowskiego Teatru Brama.
15
24
Taniec ludowy
Polskie tańce integracyjne – zajęcia poprowadzą instruktorzy Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Goleniowskiej „Ina”. Zabierz ze sobą obuwie sportowe.
30
25
Tańce lednickie
Ogólnopolskie Spotkanie Młodych w Lednicy już 1 czerwca. W tym roku odbędzie się ono pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”. Zapraszamy tych wszystkich, którzy chcą wspólnie wychwalać Boga tańcem, śpiewem i modlitwą.
100
26
Tańce modlitewne i integracyjne
To warsztat związany z ruchem ciała i gestami. Tańcem możemy wyrażać piękno, poznawać siebie, integrować swoją osobowość i grupę. A najważniejsze, że tańcem możemy uwielbić Pana!  
25
27
Wędkarskie
Przyłącz się do tych, którzy na łonie przyrody doświadczają Boga. Być może rozwiniesz w sobie pasję i na dobre wciągnie Cię wędkowanie.
30
28
Wikliniarstwo papierowe
Coś z niczego – tak w skrócie można scharakteryzować warsztat, na którym stare gazety zamieniają się w piękne koszyczki, pudełeczka, serduszka, ozdobne wianuszki. Taki prezent – wykonany własnoręcznie cieszy najbardziej.
20
29
Wolontariatu - Szlachetna Paczka
Pomaganie jest fajne! Jak mądrze pomagać? Odpowiedź na to niełatwe pytanie znajdziesz na spotkaniu z wieloletnią koordynatorką Szlachetnej Paczki w Goleniowie.
30