Ogłoszenia duszpasterskie – 07.07.2024

XIV Niedziela zwykła

 1. Kalendarz liturgiczny w tym tygodniu wspomina:
 • w poniedziałek 8 lipca: św. Jana z Dukli, prezbitera
 • w czwartek 11 lipca: święto, św. Benedykta, Patrona Europy;
 • w piątek 12 lipca: św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 • w sobotę 13 lipca: św. Andrzeja Świerada i św. Benedykta, pustelników;
  Solenizantom i jubilatom tygodnia a także świętujących różne rocznice wypraszamy Boże łaski i wstawiennictwo świętych patronów.
 1. Obowiązuje wakacyjny porządek liturgiczny: w niedzielę dodatkowa Eucharystia o godz. 20:00 (recytowana z kazaniem) Msze św. w tygodniu sprawujemy o godz. 7:00 i 18:00 w kościele dolnym (poza nowennowymi w środę i piątek) Spowiedź od godz. 17:30. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli a gościom przebywającym w naszej parafii dobrego wypoczynku i bezpiecznych powrotów.
 2. Zapraszamy na nowenny: w środę o 18:00 do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek o 18:00 do Bożego Miłosierdzia. Różaniec za Ojczyznę w środę o 17:30.
 3. W poczekalni kancelarii parafialnej zainstalowano skrzynkę Caritas do której można składać informacje o pilnych potrzebach i prośbach oraz różnych ofertach pomocy dla naszych potrzebujących parafian.
 4. W tym tygodniu rozpoczną się w parafii warsztaty wakacyjne pt. ŁÓDŹ RATUNKOWA, oparte na wartościach chrześcijańskich. Siostrom Zofii i Antonelli oraz dzieciom życzymy owocnego i pięknego czasu bycia razem.
 5. Zbliża się 40 Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymają się w naszej parafii na nocleg 29 lipca wieczorem. W zakrystii można już zapisywać gotowość do przyjęcia pielgrzymów w swoim domu.
 6. Wakacyjnej lekturze parafian polecamy tygodnik katolicki Niedziela będący dla chrześcijan źródłem wiedzy oraz umocnienia wiary.
 7. W tym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności: † Jana Tadeusza MIEDZIŃSKIEGO (l. 76) i † Stanisławę KRZYŚKÓW (l. 73) zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

Biskup Zbigniew Zieliński – zaproszenie Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę
Stanowisko KEP w sprawie zmian w organizacji lekcji religii

Komunikaty Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej:

 1. Prosimy o dołączanie do modlitwy wezwania: „Módlmy się za Kościół Szczecińsko-Kamieński, za Administratora Apostolskiego Biskupa Zbigniewa Zielińskiego o błogosławieństwo na czas pasterskiej troski, a także o światło Ducha Świętego przy wyborze biskupa dla naszej Archidiecezji, który będzie dla nas ojcem, bratem i przewodnikiem.
 2. Obchody kolejnej rocznicy Rzezi Wołyńskiej w dniu 11 lipca (czwartek) będą miały następujący przebieg 
  * godz. 12.00
  na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie przy pomniku Ofiar Nacjonalistów Ukraińskich modlitwa za ofiary pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Wejmana.
  * godz. 18.00 w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Bpa Henryka Wejmana w intencji pomordowanych na Wołyniu oraz ich rodzin. Zapraszamy Rodziny Wołyńskie oraz wszystkich wiernych do wspólnej modlitwy. W dniu rocznicy podczas Mszy Św. pamiętajmy o modlitwie za pomordowanych i za Rodziny Wołyńskie.
 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w 91 rocznicę Lotu Bohaterskich Lotników Litewskich. W Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie, 14 lipca br. (niedziela) o godz. 9.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. Dalsza część uroczystości odbędzie się w miejscu katastrofy w Pszczelniku (dekanat Dębno – parafia Różańsko) o godz. 12.00.
 4. Uroczystości ku czci Matki Bożej z Góry Karmel odbędą się w niedzielę, 14 lipca br. Msza św. w Sanktuarium MB Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach rozpocznie się o godzinie 15.00. Przewodniczył jej będzie przedstawiciel Ojców Karmelitów. Od godz. 14.30 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi
 5. Ks. Dziekan dekanatu Wolin Leszek Konieczny serdecznie zaprasza do udziału w Dniach Ottonowych, które odbędą się w Wolinie w dniach od 19 do 21 lipca. W programie koncerty, sympozja i wspólna modlitwa. Centralnym wydarzeniem tych dni będzie procesja Ottonowa, która wyruszy z kościoła św. Stanisława w niedzielę 21.07.br. o godz. 12.00. Natomiast o godz. 12.15 rozpocznie się uroczysta Msza Św. na której nastąpi poświęcenie dzwonu wiary Św. Ottona. Serdecznie zapraszamy do Wolina na wspólną modlitwę i na obchody DNI OTTONOWYCH
 6. Po raz 40 wyruszy najdłuższa w Polsce Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę m.in. z: Pustkowa, Świnoujścia, Szczecina, Stargardu, Choszczna, aby po przebyciu 643 km i 20 dniach drogi, 13 sierpnia stanąć u Stóp Jasnogórskiej Pani. Uroczysta inauguracja pielgrzymki odbędzie się 29 lipca, o godz. 7.00 w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym w Szczecinie. Istnieje możliwość dołączenia na pielgrzymi szlak nawet na jeden dzień, w dowolnie wybranym czasie, pielgrzymując tyle dni, na ile pozwolą czas i siły. Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową oraz w każdej miejscowości noclegowej przed wyjściem pielgrzymki. Pełna informacja o pielgrzymce znajduje się na plakacie, stronie internetowej www.szczecinska.pl 
 7. Trwa rekrutacja na studia na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego. W ofercie Wydziału znajdują się kierunki: NAUKI O RODZINIE – DORADZTWO, COACHING, MEDIACJE, studia I i II stopnia. To nowy kierunek kształcący specjalistów ds. rodziny o szerokim zakresie kompetencji zawodowych. TEOLOGIA, studia jednolite magisterskie. Więcej informacji na stronie: www.teo.usz.edu.pl oraz na Facebooku WT US.
 8. Centrum Formacji Świeckich działające przy wspólnocie Sióstr Uczennic Krzyża w Szczecinie, ul. Kościelna 4 a, planuje po raz 12-ty przeprowadzić kurs „Szkoła Liturgicznego Animatora Muzycznego”. Propozycja jest skierowana do osób zaangażowanych muzycznie w parafiach. Formacja obejmie nie tylko stronę muzyczną, ale także duchową i liturgiczną. Kurs jest organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Pro Musica Sacra”. Zajęcia rozpoczną się w październiku br. i potrwają do czerwca. Szczegółowych informacji udziela s. Beata Majerczak CSDC, tel. 91 453 84 49.

 

Msze święte

Liturgia Niedzielna:
(Sobota godz. 18.00)
6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 12.30,
16.30, 18.30, 20:00

Poniedziałek – Sobota:
godz. 7.00 18.00

Liturgia dnia

Sobota 13.07.2024 r.
Kolor szat:
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Iz 6, 1-8; Ps 93, 1. 2 i 5; 1 P 4, 14; Mt 10, 24-33;

Parafia na Facebooku

Katechezy dla dorosłych

Em Emiliano

Polecamy

IMG_2677
Kopia_Kopia_Red_and_White_Snow_Flakes_Border_Photo_Year_in_Review_Christmas_Card_51655383305
IMG_3320
IMG_3319
IMG_2888
IMG_3246
previous arrow
next arrow