XXVIII NIEDZIELA Zwykła Roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dziś Dzień Papieski przeżywany pod hasłem " Wstańcie, Chodźmy! ". Na znak naszej jedności i solidarności z Ojcem Świętym, przeprowadzana jest po każdej Mszy zbiórka ofiar na stypendia dla uczącej się ubogiej młodzieży. Prosimy, niech w miarę możliwości kto może, włączy się w ten wzniosły cel, żywy pomnik pamięci Świętego Jana Pawła II.

2. 14 października / poniedziałek /, DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ. Nauczycieli polecać będziemy wstawiennictwu Matki Bożej w RÓŻAŃCU o godz. 17:30. Nauczycielom życzymy światła i mocy DUCHA ŚWIĘTEGO, w trudnej i odpowiedzialnej misji.

3. Serdecznie zapraszamy rodziców ministrantów i lektorów na spotkanie z Księdzem opiekunem, które odbędzie się po mszy świętej w poniedziałek 14 października o godz. 18:40, w salce Św.Cecylii, kościele dolnym.

4. 15 października Św. Teresy od Jezusa. Przypada XIII Rocznica Uroczystego Poświęcenia Naszego Kościoła. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia na Mszy św. o godz. 7:00,17:00,18:00.

5. 15 października / wtorek /, będzie obchodzony w Polsce i na całym świecie XVI Dzień Dziecka Utraconego. Jest on wyrazem solidarności z osieroconymi rodzicami i stanowi okazję do modlitwy w ich intencji oraz w intencji dzieci, które zmarły w różnych okolicznościach.

6. 16 października Św. Jadwigi Śląskiej patronki budujących się kościołów. 41 Rocznica Wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękować będziemy za wybór na Stolicę Piotrową a zarazem wypraszać łaski za przyczyną Świętego we wspólnej modlitwie różańcowej.

7. U wyjścia z kościoła zostały wyłożone kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wypisanie imion zmarłych i składanie na tacę bądź w zakrystii. Cała wspólnota, niech włączy się w modlitewną pamięć.

8. W piątek będziemy czcili Św. Łukasza Ewangelisty Patrona Służby Zdrowia. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

9. W niedzielę 20 października o godz. 11:00 Msza Św. inicjacyjna z Poświęceniem Książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej .

Stargard,13 października 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski