XIV NIEDZIELA Zwykła Roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. XXXV SZCZECIŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ, w intencji powołań kapłańskich,zakonnych i misyjnych. Dnia 29 lipca / poniedziałek / około godz. 17, przewidywane jest przybycie pielgrzymów do naszej parafii, która będzie miejscem zatrzymania. Zwracamy się do WIERNYCH dobrej woli z pokorną prośbą, aby przyjęli pielgrzymów na nocleg i posiłek. Proszę oczekiwać na placu przykościelnym,skąd będzie można zaprosić do swojego domu. Za pozytywną odpowiedź z głębi serca dziękujemy.

2. Stowarzyszenie Kresy Wschodnie Dziedzictwo i Pamięć oraz Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Wschodnich w Szczecinie zapraszają do modlitwy i oddania hołdu ofiarom rzezi na Wołyniu i Kresach Wschodnich w 76. rocznicę tego ludobójstwa. Obchody upamiętniające to wydarzenie odbędą się 10 i 11 lipca br. w Szczecinie. W środę, 10 lipca, odbędzie się Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej o godz. 18:00, a w czwartek, 11 lipca, będzie miała miejsce modlitwa o godz. 12:00 przy Krzyżu Wołyńskim na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

3. W ubiegłą niedziele z przeprowadzonej zbiórki na rzecz dzieci ubogich organizowanej na wypoczynek letni WIERNI złożyli ofiarę w wysokości 3455 zł. Za dar serca Bóg zapłać.

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy czcili.

czwartek - Św. Benedykta Opata, patrona Europy, święto

piątek - Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu

sobota - Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

Stargard,7 lipca 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski