XII NIEDZIELA Zwykła Roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. 24 czerwca / poniedziałek /, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA największego z proroków. Msze Św. o godz. 7, 18. Przypominamy, że Św. Jan Chrzciciel jest PATRONEM naszego miasta.

2. 27 czerwca /czwartek /, tradycyjnie na zakończenie tygodnia czci CIAŁA i Krwi Jezusa po Mszy Św. dokonamy poświęcenia wianków.

3. 28 czerwca / piątek /, UROCZYSTOŚĆ, NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA. MSZE ŚW. o godz. 7,18. Po nabożeństwie o godz.17:30 wewnątrz świątyni odbędzie się PROCESJA EUCHARYSTYCZNA. W Dekanacie, w Parafii NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA doroczny ODPUST.

4. 29 czerwca / sobota /, obchodzić będziemy UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW PIOTRA i PAWŁA. Dzień dziękczynnej modlitwy za Kościół, Ojca Świętego Franciszka, za Kościół Archidiecezjalny i jego Pasterza. MSZE ŚW. w tym dniu zostaną odprawione o godz. 7, 9:30,18. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na świętopietrze, jest to dzień imienin Ks. Pawła Grędziaka. Księdzu Pawłowi życzymy łaski Bożej zdrowia i opieki świętego Patrona.Okazja do złożenia życzeń będzie po Mszy Św. o godz. 18:00. Wyrazem wdzięczności niech będzie modlitwa.

5. CARITAS Archidiecezji organizuje wypoczynek LETNI dla dzieci rodzin wielodzietnych i ubogich. Akcja LATO 2019, stanowi jedyną szansę wyjazdu dla tej grupy dzieci. W przyszłą niedzielę 30 czerwca po każdej Mszy Św. PARAFIALNY ZESPÓŁ CARITAS przeprowadzi zbiórkę ofiar do puszek na powyższy cel. Za dar serca Bóg zapłać.

6. Z kalendarza liturgicznego wspomnienie świętych:

czwartek – NMP Nieustającej Pomocy. Odpust w kościele filialnym w Lipniku o godz. 18:00

piątek - Papież Św. Paweł VI 28 czerwca 1972r. ustanowił diecezję Szczecińsko - Kamieńską

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

Stargard,23 czerwca 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski