II NIEDZIELA WIELKANOCNA NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dzisiaj NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Doroczny ODPUST PARAFIALNY tytułu naszego KOŚCIOŁA. O godzinie 16 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją wewnątrz kościoła. UROCZYSTA SUMA ODPUSTOWA z KAZANIEM o GODZ. 16:30 odprawi ks. Biskup Profesor Henryk Wejman biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Niech ta uroczystość zgromadzi nas jak najliczniej. Można dwukrotnie przystąpić do Komunii Św.

2. Wizytacja Kanoniczna Parafii odbywa się dzisiaj. Wizytację prowadzi Ks. Biskup Henryk Wejman, zapozna się wiarą i sprawami tutejszego Kościoła. O godz.15:00 Ks. Biskup spotka się poszczególnymi WSPÓLNOTAMI MODLITEWNYMI w sali św. Cecylii, na które zapraszamy. Tę posługę Księdza Biskupa wspieramy swoją modlitwą i spraszamy Światło Ducha Świętego.

3. W naszej parafii trwają MISJE U STÓP KRZYŻA to szczególne wydarzenie religijne, niech nas zgromadzi jak najliczniej w świątyni.

Misje trwać będą do 4 maja / soboty /, godz.16:00 nastąpi pożegnanie.

4. Dzisiaj o godz. 15:00 z Jasnych Błoni wyruszy XVII Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

5. W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2019 r. Kościół w Polsce obchodzić będzie 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią ". Dziś we wszystkich parafiach archidiecezji Zespół Caritas przeprowadza przykościelną zbiórkę ofiar do puszki po każdej Mszy Św. Za dar serca Bóg zapłać.

6. 30 kwietnia / wtorek/, przypada UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA BISKUPA i MĘCZENNIKA, głównego patrona Polski. Msze Św. godz. 7, 17,18. Zapraszamy w tym dniu, do szczególnej modlitwy w intencji OJCZYZNY.

7. Maj. Sławić będziemy MARYJĘ śpiewem LITANII LORETAŃSKIEJ. NABOŻEŃSTWO MAJOWE odprawiać się będzie przez cały miesiąc o GODZ. 17:30. Zapraszamy do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych.

8. 3 maja / piątek /, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI, PATRONKI OJCZYZNY oraz 228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA. Porządek Mszy Św. jak w niedziele z wyjątkiem godz.15, której nie będzie. Msza Św. w intencji Ojczyzny z udziałem wojska zostanie odprawiona w Kolegiacie NMP Królowej Świata o godz. 11:00.

9. W nadchodzącym tygodniu przypada:

Pierwszy Czwartek - Godzina Święta o 18 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

PIERWSZA SOBOTA – NOWENNA FATIMSKA ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi z odmówieniem RÓŻAŃCA i Msza Święta o GODZ. 9:30.

5 maja NIEDZIELA ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

Zmiana tajemnic ŻYWEGO RÓŻAŃCA po Mszy Św. o godz. 8.

10. Archidiecezjalne Dni Młodych w Goleniowie w dniach od 1 do 3 maja. Pod hasłem „ Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa Twego ”.

Stargard,28 kwietnia 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski