Poniedziałek Wielkanocny

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dzisiaj MSZE ŚW. wg porządku Niedzielnego. Czytana jest odezwa księdza rektora KUL. Taca przeznaczona jest na tę uczelnie i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

2. 28 kwietnia II NIEDZIELA WIELKANOCNA. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO . Doroczny ODPUST PARAFIALNY tytułu naszego KOŚCIOŁA. O godzinie 16 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją wewnątrz kościoła. UROCZYSTĄ SUMĘ ODPUSTOWĄ z KAZANIEM o GODZ. 16:30 odprawi ks. Biskup Profesor Henryk Wejman biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Niech ta uroczystość zgromadzi nas jak najliczniej. Można dwukrotnie przystąpić do Komunii Św.

3. MISJE U STÓP KRZYŻA. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w. wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Misje u stóp Krzyża są to medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego.

MISJE U STÓP KRZYŻA w naszej parafii rozpoczną się 26 kwietnia / piątek / o godz.17:00 nastąpi przywitanie Krzyża i Relikwii, to szczególne wydarzenie religijne, niech nas zgromadzi jak najliczniej w świątyni.

Misje trwać będą do 4 maja / soboty /, godz.16:00 nastąpi pożegnanie.

Program misji został wyłożony przy wyjściu z kościoła.

4. Wizytacja Kanoniczna Parafii odbędzie się 28 kwietnia / w niedzielę/ Miłosierdzia Bożego. Wizytację przeprowadzi Ks. Biskup Henryk Wejman, zapozna się wiarą i sprawami tutejszego Kościoła. O godz.15:00 Ks. Biskup spotka się poszczególnymi WSPÓLNOTAMI MODLITEWNYMI w sali św. Cecylii, na które zapraszamy.

Tę posługę Księdza Biskupa wspieramy swoją modlitwą i spraszamy Światło Ducha Świętego.

Stargard,22 kwietnia 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski