Niedziela Zmartwychwstania

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Rekolekcje Wielkopostne i Święte Dni wprowadziły nas w religijne przeżycie Męki, śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Wydarzenie to, skłania nas duszpasterzy do serdecznego złożenia życzeń wszystkim WIERNYM, Radosnego ALLELUJA. Błogosławieństwa JEZUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO, ku naszemu zwycięstwu nad grzechem. Weselcie się w Panu. ALLELUJA !

2. WIERNYM, którzy aktywnie uczestniczyli w świętej liturgii, adoracji Najświętszego Sakramentu, Kapłanom, Służbie Liturgicznej Ołtarza, Chórowi, Organiście, Grupom Modlitewnym, Posługującym: Pani Zofii, Panom Zbigniewowi i Rafałowi i tym, którzy przyczynili się do jej religijnego przeżycia, ksiądz Proboszcz Parafii wyraża kapłańską wdzięczność w darze modlitwy. Pani Zofii oraz Panu Zbigniewowi dziękuję za fundację paschału.

3. 22 kwietnia PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY. MSZE ŚW. Wg porządku Niedzielnego. Odczytana zostanie odezwa księdza rektora KUL. Taca przeznaczona jest na tę uczelnie i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

4. NOWENNA do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO przed uroczystością odpustową odprawiać się będzie przez cały tydzień o godz. 18:00.

5. 28 kwietnia II NIEDZIELA WIELKANOCNA. NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO . Doroczny ODPUST PARAFIALNY tytułu naszego KOŚCIOŁA. O godzinie 16 zostanie odprawione nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego z procesją wewnątrz kościoła. UROCZYSTĄ SUMĘ ODPUSTOWĄ z KAZANIEM o GODZ. 16:30 odprawi ks. Biskup Profesor Henryk Wejman biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Niech ta uroczystość zgromadzi nas jak najliczniej. Można dwukrotnie przystąpić do Komunii Św.

6. W dniach od 28 kwietnia do 5 maja 2019r. Kościół w Polsce obchodzić będzie 75 Tydzień Miłosierdzia pod hasłem "Polska pomaga. Miłosierni miłosierdzia dostąpią ". W niedzielę 28 kwietnia we wszystkich parafiach archidiecezji Zespół Caritas przeprowadzi przykościelną zbiórkę ofiar do puszki po każdej Mszy Św. Za dar serca Bóg zapłać.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 z Jasnych Błoni wyruszy XVII Szczeciński Marsz dla Życia. Manifestacja w obronie wartości życia ludzkiego przejdzie do Bazyliki Archikatedralnej gdzie zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta, podczas której będzie można podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

8. MISJE U STÓP KRZYŻA. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w. wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Misje u stóp Krzyża są to medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego.

MISJE U STÓP KRZYŻA w naszej parafii rozpoczną się 26 kwietnia / piątek / o godz.17:00 nastąpi przywitanie Krzyża i Relikwii, to szczególne wydarzenie religijne, niech nas zgromadzi jak najliczniej w świątyni.

Misje trwać będą do 4 maja / soboty /, godz.16:00 nastąpi pożegnanie.

Program misji został wyłożony przy wyjściu z kościoła.

9. Wizytacja Kanoniczna Parafii odbędzie się 28 kwietnia / w niedzielę/ Miłosierdzia Bożego. Wizytację przeprowadzi Ks. Biskup Henryk Wejman, zapozna się wiarą i sprawami tutejszego Kościoła. O godz.15:00 Ks. Biskup spotka się poszczególnymi WSPÓLNOTAMI MODLITEWNYMI w sali św. Cecylii, na które zapraszamy.

Tę posługę Księdza Biskupa wspieramy swoją modlitwą i spraszamy Światło Ducha Świętego.

Stargard,21 kwietnia 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski