Niedziela Palmowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. WIELKI TYDZIEŃ. Został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki,Śmierci i Zmartwychwstania CHRYSTUSA PANA. WIERNYCH zachęcamy do uczestnictwa w LITURGII WIELKIEGO TYGODNIA i do przyjmowania KOMUNII ŚWIĘTEJ.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE od 18 - 20 kwietnia.

WIELKI CZWARTEK - LITURGIA wieczorna o GODZ. 19:00. MSZA ŚW. Pamiątka OSTATNIEJ WIECZERZY i ustanowienie SAKRAMENTU EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Wielki Czwartek jednoczy wyznawców Chrystusa przy stole Eucharystycznym.

WIELKI PIĄTEK - DROGA KRZYŻOWA o GODZ. 15:00 godzina śmierci Jezusa. LITURGIA wieczorna o GODZ.19:00. ADORACJA KRZYŻA I przeniesienie JEZUSA do GROBU. Tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY i wstrzemięźliwość od alkoholu. Ofiary zbierane w W. Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA - NOC, WIGILIA PASCHALNA z 20 / 21 kwietnia. LITURGIA NOCNA o GODZ. 21:00, z poświęceniem ognia, uroczyste ORĘDZIE PASCHALNE, poświęcenie wody chrzcielnej z odnowieniem PRZYRZECZEŃ CHRZTU i udzieleniem chrztu. MSZA ŚW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO z PROCESJĄ wewnątrz świątyni. Ta Święta NOC, niech zgromadzi nas licznie na wspólnej modlitwie.

21 kwietnia NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

MSZE ŚW. w dzień według stałego porządku.

2. ADORACJA P. JEZUSA w OŁTARZU ADORACJI i BOŻYM GROBIE trwać będzie w Wielki Czwartek / w kościele dolnym / do godz. 23:00. W Wielki Piątek do godz. 23:00. W Wielką Sobotę od godz. 7:00 rano.

3. SPOWIEDŹ w WIELKIM TYGODNIU. Godziny dyżurów

 

4. W Wielki Piątek rozpoczyna się NOWENNA do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, przed uroczystością niedzielną i ODPUSTEM Miłosierdzia Bożego.

 

5. W Wielki Piątek BIURO PARAFIALNE będzie nieczynne.

 

6. ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od GODZ. 10 - 15 co pół godziny. Ofiary złożone podczas święcenia przeznacza się na pomoc dla Domu Samotnej Matki.

 

7. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza" Chleb miłości" na stół wielkanocny.

 

8. Jerycho Różańcowe to czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Rozpocznie się 16 kwietnia po Mszy Św. o godz. 18:00, a zakończy o godz. 21:00 Apelem Jasnogórskim

 

9. MISJE U STÓP KRZYŻA. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w. wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Misje u stóp Krzyża są to medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego. U nas rozpoczną się 26 kwietnia w piątek i potrwają do 4 maja. PROGRAM misji będzie podany w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

 

Stargard,14 kwietnia 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski