V Niedziela Wielkiego Postu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Rozpoczęliśmy REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE. WIERNYCH, prosimy o zapoznanie się z programem i włączenie w ćwiczenia duchowe, które mają nas przygotować na święta ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Plan Rekolekcji Wielkopostnych . REKOLEKCJE dla MŁODZIEŻY SZKÓŁ ŚREDNICH od środy do piątku godziny spotkań 9:00 i 11:30.

2. Nabożeństwa Wielkopostne.

GORZKIE ŻALE - w niedziele o godz. 17:30, z kazaniem pasyjnym.

DROGA KRZYŻOWA - w piątek o godz.

10:00 i Msza Święta

16:30 dla DZIECI i Msza Święta

17:30 dla STARSZYCH i MŁODZIEŻY oraz Msza Święta

3. 14 kwietnia, NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ. Tego dnia obchodzi się pamiątkę wjazdu PANA JEZUSA do Jerozolimy, dla dokonania ofiary paschalnej, także wprowadzi nas w przeżycia WIELKIEGO TYGODNIA. O GODZ. 11:00 PROCESJA z palmami wewnątrz świątyni. Przed każdą Mszą Świętą dokonamy poświęcenia palm .

4. W Niedzielę Palmową przed każdą Mszą Św. ministranci rozprowadzać będą żywe palmy. Ofiary przeznaczone będą na fundusz ministrancki. Cena palmy 5 zł.

5. MISJE U STÓP KRZYŻA. Od października 2010, poświęcona kopia najstarszego na Pomorzu Zachodnim krzyża z XIII w. wraz z relikwiami Krzyża Świętego nawiedza parafie Archidiecezji. Misje u stóp Krzyża są to medytacje, zamyślenia i czuwania zarówno całych parafii, jak również osób indywidualnych, trwających u stóp Krzyża kopi najstarszego zachowanego na Pomorzu Zachodnim Krzyża Ottonowego z Konkatedry w Kamieniu Pomorskim oraz przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego. U nas rozpoczną się 26 kwietnia w piątek i potrwają do 4 maja.

6. 10 kwietnia przypada 9 rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Wszystkie ofiary polecamy Miłosierdziu Bożemu w modlitwie. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.

7. Katecheza do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży w sobotę 13 kwietnia o godz, 11:00 w kościele.

Stargard,7 kwietnia 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski