Środa Popielcowa

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dzisiaj

·   ŚRODA POPIELCOWA. Środą popielcową rozpoczynamy WIELKI POST. CHRZEŚCIJANIE w tym dniu, biorą udział w EUCHARYSTII, w czasie której następuje obrzęd posypania głów popiołem. MSZE ŚW. z obrzędem posypania popiołem o GODZ. 6:30, 8, 9:30,11,16:30,18:30, 17:00 w Lipniku.

Uczyńmy wszystko, aby tego dnia przybyć do kościoła. W Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY, a także wstrzemięźliwość od alkoholu i wszelkich zabaw. WIELKI POST ma nas przygotować na przeżycie radości ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA. Służyć temu będą praktyki wielkopostne: modlitwa, jałmużna, wyrzeczenia, pokuta i rekolekcje.

·  Biuro Parafialne BĘDZIE NIECZYNNE

2. Jutro / czwartek / o godzinie 18:00 Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko-Kamieński dokona UROCZYSTEGO POŚWIĘCENIA KAPLICY Świętej Siostry Faustyny Apostołki Miłosierdzia Bożego / OBRAZU, RELIKWIARZA, WITRAŻA / oraz instalacji relikwi. Poświęcona i odprawiona zostanie DROGA KRZYŻOWA, będzie można zyskać odpust zupełny. Na to szczególne wydarzenie zapraszamy WSZYSTKICH WIERNYCH i WSPÓLNOTY MODLITEWNE.


3. NABOŻEŃSTWA WIELKOPOSTNE do ożywienia wiary.

GORZKIE ŻALE - w niedziele o GODZ. 17:30 z kazaniem pasyjnym. Ofiary składane podczas nabożeństwa przeznacza się na kwiaty do Grobu Pańskiego.

DROGA KRZYŻOWA - w piątek o Godz.

10:00 i Msza Święta

16:30 dla DZIECI i Msza Święta

17:30 dla STARSZYCH i MŁODZIEŻY oraz Msza Święta

Stargard,6 marca 2019 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski