XXVIII NIEDZIELA Zwykła Roku

1. Dziś Dzień Papieski przeżywany pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa". Na znak naszej jedności i solidarności z Ojcem Świętym, przeprowadzana jest po każdej Mszy zbiórka ofiar na stypendia dla uczącej się ubogiej młodzieży. Prosimy, niech w miarę możliwości kto może, włączy się w ten wzniosły cel, żywy pomnik pamięci Świętego Jana Pawła II.

2. 15 października Św. Teresy od Jezusa. Przypada XII Rocznica Uroczystego Poświęcenia Naszego Kościoła. Zapraszamy do wspólnego dziękczynienia na Mszy św. o godz. 18:00.

3.15 października / poniedziałek /, będzie obchodzony w Polsce i na całym świecie XV Dzień Dziecka Utraconego. Jest on wyrazem solidarności z osieroconymi rodzicami i stanowi okazję do modlitwy w ich intencji oraz w intencji dzieci, które zmarły w różnych okolicznościach.

4.16 października Św. Jadwigi Śląskiej patronki budujących się kościołów. 40 Rocznica Wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II. Dziękować będziemy za wybór na Stolicę Piotrową a zarazem wypraszać łaski za przyczyną Świętego we wspólnej modlitwie różańcowej.

5. U wyjścia z kościoła zostały wyłożone kartki na Wypominki. Prosimy o czytelne wypisanie imion zmarłych i składanie na tacę bądź w zakrystii. Cała wspólnota, niech włączy się w modlitewną pamięć.

6. W czwartek będziemy czcili Św. Łukasza Ewangelisty Patrona Służby Zdrowia. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

7. Katecheza do Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży, kl. III gimnazjum, która wyraża swoją wolę i przygotowanie do przyjęcia tego sakramentu odbędzie się w sobotę 20 października

o godz. 10:00 chłopcy

o godz. 11:00 dziewczęta

o godz. 12:00 młodzież kl. VIII

8. W niedzielę 21 października o godz. 11:00 Msza Św. inicjacyjna z Poświęceniem Książeczek dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej .

Stargard, 14 października 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski