Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiaj

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jedyne święto poświęcone Matce Bożej, które ma charakter państwowy. Msze św. odprawiać się będą według porządku niedzielnego. W kościołach poświęcamy kwiaty, zioła, zboże, warzywa i owoce. Dlatego święto to nosi nazwę w Polsce, Matki Bożej Zielnej.

w Kolegiacie NMP w Stargardzie, o godz. 11:00 w związku z przypadającym ŚWIĘTEM WOJSKA POLSKIEGO odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości jest Dowódca Garnizonu Stargard, Prezydent Miasta Rafał Zając oraz Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Świata. Święto Wojska Polskiego nabiera szczególnego wymiaru w roku poświęconemu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

2. Jerycho Różańcowe to całodobowe czuwanie z modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie Jerycha Różańcowego w naszej parafii Mszą Św.16 sierpnia, zakończenie 17 sierpnia o godz. 18:00. Zapraszamy wszystkich pragnących modlić się w podanych intencjach i własnych. Bliższe informacje

3. Solenizantom i Jubilatom ślemy kapłańskie życzenia łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

Stargard, 15 sierpnia 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski