XIX NIEDZIELA Zwykła Roku

1. 15 sierpnia / środa / obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jedyne święto poświęcone Matce Bożej, które ma charakter państwowy. Msze św. odprawiać się będą według porządku niedzielnego. W kościołach poświęcamy kwiaty, zioła, zboże, warzywa i owoce. Dlatego święto to nosi nazwę w Polsce, Matki Bożej Zielnej.

2. Piesza Pielgrzymka do Sanktuarium Niepokalanego Serca NMP na Os. Słonecznym w Szczecinie wyruszy z Kolegiaty Królowej Świata w Stargardzie, w dniu 15 sierpnia o godz. 4:00 rano. Bliższe informacje

3. Uprzejmie informuję, że w dniu 15 sierpnia 2018 r. o godz. 11:00 w Kolegiacie NMP w Stargardzie, w związku z przypadającym również w tym dniu ŚWIĘTEM WOJSKA POLSKIEGO odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości jest Dowódca Garnizonu Stargard, Prezydent Miasta Rafał Zając oraz Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Świata. Święto Wojska Polskiego nabiera szczególnego wymiaru w roku poświęconemu setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy czcili.

wtorek - Św. Maksymiliana Marii Kolbego

piątek - Św. Jacka

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

Stargard, 12 sierpnia 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski