XVI NIEDZIELA Zwykła Roku

1. Dziś przypada 11 Rocznica tragicznego wypadku autokaru z Pielgrzymami pod Grenoble. Ku pamięci Ofiar za wstawiennictwem Matki Bożej, o godz. 16:30 odprawiona zostanie Msza Św., o godz. 17:30,odmówiony będzie Różaniec Fatimski za ocalałych cierpiących, tragicznie zmarłych i Rodziny dotknięte tragedią. Ufni w Miłosierdzie Boże, zapraszamy Wiernych do wspólnej modlitwy.

2. XXXIV SZCZECIŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA na JASNĄ GÓRĘ, w intencji powołań kapłańskich,zakonnych i misyjnych. Dnia 29 lipca / niedziele / około godz. 18, przewidywane jest przybycie pielgrzymów do naszej parafii, która będzie miejscem zatrzymania. Zwracamy się do WIERNYCH dobrej woli z pokorną prośbą, aby przyjęli pielgrzymów na nocleg i posiłek. Proszę oczekiwać na placu przykościelnym,skąd będzie można zaprosić do swojego domu. Podejmując pielgrzymów będziemy mieli swój udział w trudzie i intencji tej pielgrzymki. Za pozytywną odpowiedź z głębi serca dziękujemy.

3. Zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci Świętego Jakuba Apostoła,patrona Bazyliki Archikatedralnej w Szczecinie, w środę, 25 lipca br. Punktem centralnym uroczystości będzie Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi o godz. 18.00.

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy czcili:

poniedziałek - Św. Brygidy, współpatronki Europy

wtorek - Św. Kingi

środa - Św. Jakuba Apostoła,święto

czwartek - Św. Joachima i Anny rodziców NMP. Tego dnia wyrażamy wdzięczność rodzicom i dziadkom za dar życia i wychowania.

SOLENIZANTOM i JUBILATOM nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki Świętych Patronów.

5. Prezydent Miasta Stargardu Rafał Zając zaprasza w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godz.17 do Kolegiaty NMP w Stargardzie,w związku z uroczystymi obchodami Narodowego Dnia Pamięci Powstania Warszawskiego,odbędzie się Msza Św. w intencji Ojczyzny oraz ofiar Powstania.

Stargard, 22 lipca 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski