VII NIEDZIELA WIELKANOCNA - Wniebowstąpienie Pańskie

1. Dzisiaj o godz.10, PIERWSZA KOMUNIA ŚWIĘTA DZIECI ze szkoły podstawowej nr 7. BIAŁY TYDZIEŃ dla dzieci I Komunijnych o godz. 17:00 do piątku. We wtorek poświęcenie i wręczenie pamiątkowego obrazka i Akt Oddania Najś. Sercu P. Jezusa. W czwartek wspólne pamiątkowe zdjęcie. Od Przyszłej niedzieli powrócimy do stałego porządku odprawiania Mszy Świętej, który uległ zmianie na czas Komunii.

2. Dzisiaj wspomnienie objawień NMP FATIMSKIEJ, także 37 rocznica zamachu na Jana Pawła II. O godz.17:30, odmówiony będzie RÓŻANIEC FATIMSKI. Prosimy o liczny udział w nabożeństwie.

3. 20 maja NIEDZIELA, UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO. Z wydarzeniem tym, wiąże się geneza Kościoła ożywionego darami Ducha Świętego. W Dekanacie, w Parafii Ducha Świętego doroczny ODPUST.

4. 20 maja w niedzielę Zesłania Ducha Świętego.ROCZNICA PIERWSZEJ KOMUNII ŚW. DZIECI ze szkoły nr 2 i 7 na MSZY ŚWIĘTEJ o GODZ. 11:00.Dzieci te przyjdą w stroju odświętnym jak w dzień I Komunii Świętej. SPOWIEDŹ dla tych dzieci w ciągu tygodnia o godz. 17 i 18.

5. Katecheza przyparafialna do SAKRAMENTU BIERZMOWANIA dla młodzieży kl. III gimnazjum oraz młodzieży ponadgimnazjalnej i pracującej 17 maja / czwartek / o godz. 19:00 i 19 maja / sobotę / o godz. 10:30 w kościele.

6. Z kalendarza liturgicznego:

poniedziałek - Św. Macieja Apostoła

środa - Św. Andrzeja Boboli, Męczennika dzień imienin Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o modlitwie, w intencji Pasterza. SOLENIZANTOM i JUBILATOM życzymy łaski Bożej,zdrowia i opieki Świętych Patronów.

7. Jerycho Różańcowe 12 V - 19 V 2018 r. w Stargardzie jako wotum dziękczynienia za Pontyfikat Św. Jana Pawła II i za 100-lecie odzyskania niepodległości w naszej Ojczyźnie. Rozpoczęcie Jerycha Różańcowego Mszą Św. o godz. 18:00. Jest to całodobowe czuwanie z modlitwą różańcową przed Najświętszym Sakramentem. Plan czuwania Różańcowego w parafii Miłosierdzia Bożego z 15.V / 16.V 2018 ( z wtorku na środę) oraz z 17.V / 18.V (z czwartku na piątek)

Stargard, 13 maja 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski