Niedziela Palmowa

1. WIELKI TYDZIEŃ. Został ustanowiony w celu przeżycia przez Kościół Męki,Śmierci i Zmartwychwstania CHRYSTUSA PANA. WIERNYCH zachęcamy do uczestnictwa w LITURGII WIELKIEGO TYGODNIA i do przyjmowania KOMUNII ŚWIĘTEJ.

ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE od 29 - 31 marca.

WIELKI CZWARTEK - LITURGIA wieczorna o GODZ. 19:00. MSZA ŚW. Pamiątka OSTATNIEJ WIECZERZY i ustanowienie SAKRAMENTU EUCHARYSTII i KAPŁAŃSTWA. Wielki Czwartek jednoczy wyznawców Chrystusa przy stole Eucharystycznym.

WIELKI PIĄTEK - DROGA KRZYŻOWA o GODZ. 15:00 godzina śmierci Jezusa. LITURGIA wieczorna o GODZ.19:00. ADORACJA KRZYŻA I przeniesienie JEZUSA do GROBU. Tego dnia obowiązuje POST ŚCISŁY i wstrzemięźliwość od alkoholu. Ofiary zbierane w W. Piątek przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA - NOC, WIGILIA PASCHALNA z 31 marca / 1kwietnia. LITURGIA NOCNA o GODZ. 21:00, z poświęceniem ognia, uroczyste ORĘDZIE PASCHALNE, poświęcenie wody chrzcielnej z odnowieniem PRZYRZECZEŃ CHRZTU i udzieleniem chrztu. MSZA ŚW. ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO z PROCESJĄ wewnątrz świątyni. Ta Święta NOC, niech zgromadzi nas licznie na wspólnej modlitwie.

1 kwietnia NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO.

MSZE ŚW. w dzień według stałego porządku.

2. ADORACJA P. JEZUSA w OŁTARZU ADORACJI i BOŻYM GROBIE trwać będzie w Wielki Czwartek / w kościele dolnym / do godz. 23:00. W Wielki Piątek do godz. 23:00. W Wielką Sobotę od godz. 7:00 rano.

3. SPOWIEDŹ w WIELKIM TYGODNIU. Godziny dyżurów

4. W Wielki Piątek rozpoczyna się NOWENNA do MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, przed uroczystością niedzielną i ODPUSTEM Miłosierdzia Bożego.

5. W Wielki Piątek BIURO PARAFIALNE będzie nieczynne.

6. ŚWIĘCENIE POKARMÓW w Wielką Sobotę od GODZ. 10 - 15 co pół godziny. Ofiary złożone podczas święcenia przeznacza się na pomoc dla Domu Samotnej Matki.

7. Parafialny Zespół CARITAS rozprowadza" Chleb miłości" na stół wielkanocny.

8. W środę / 28 marca / Nauki przedślubne nie odbędą się.

NARZECZONYCH zapraszamy na nauki przedślubne w środę / 11 kwietnia /, o godz. 19, w salce przy kościele dolnym.

Stargard, 25 marca 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski