II Niedziela Zwykła Roku

1. Od 18 - 25 stycznia trwa TYDZIEŃ POWSZECHNEJ MODLITWY o JEDNOŚĆ CHRZEŚCIJAN. Włączmy się w nurt modlitewnego wołania o Jedność w Jezusie Chrystusie, wszystkich wierzących.

2. 21 stycznia / niedziele / alumni Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie, w ramach niedzieli powołaniowej, odwiedzą naszą parafię. O godz.17:30 przeprowadzą spotkanie z ministrantami i młodzieżą. Za zgodą Ks. Arcybiskupa, po skończonej liturgii klerycy zbiorą ofiary na potrzeby naszego seminarium.

3. WIERNYM naszej parafii pragniemy złożyć wizytę duszpasterską. Zapoznamy się z problemami życia wiarą na co dzień i udzielimy błogosławieństwa Bożego.Proszę na czas wspólnej modlitwy o wyłączenie TV. Należy przygotować na stole Krzyż, świece, wodę święconą, Pismo Św., dzieci i młodzież szkolna zeszyty do lekcji religii. Zakończenie kolędy ok 20:30. Szczegółowy plan kolędy jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii: Plan Wizyty Duszpasterskiej

4. 18 stycznia / czwartek / odbędą się uroczystości związane z 1 rocznicą śmierci prezydenta naszego miasta Śp. Sławomira Pajora. O godz. 12:00 w Ratuszu Staromiejskim podczas uroczystej sesji Rady Miasta odbędzie się uhonorowanie tytułem Zasłużony dla Stargardu. Natomiast o godz. 16:00 w Kolegiacie NMP Królowej Świata sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego prezydenta.

4. 19 stycznia / piątek / Św. Henryka z Uppsali, Męczennika jak również dzień imienin Księdza Biskupa Henryka Wejmana. Pamiętajmy o modlitwie, w intencji biskupa.

5. Solenizantom i Jubilatom życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki świętych Patronów

Stargard, 14 stycznia 2018 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski