III Niedziela Adwentu

1. 24 grudnia IV Niedziela Adwentu. Msze Św. w tę niedziele odprawiać się będą o godz. 6:30, 8,9:30,11,12:30, w Lipniku o godz. 10:00.

Tego dnia po zachodzie słońca rozpoczyna się WIGILIA UROCZYSTOŚCI NARODZENIA PAŃSKIEGO. MSZA ŚW. tzw. PASTERKA o GODZ. 22 i 24, w Lipniku o godz. 21. Prosimy o skupienie i wspólną modlitwę. Zadbajmy o tradycyjną oprawę wigilijnej wieczerzy, której powinna towarzyszyć wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa, łamanie opłatkiem i śpiew kolęd. Usuńmy zwyczaj podawania na stół wigilijny napojów alkoholowych. WIGILIA jest okazją dla odrodzenia, scalenia życia naszych rodzin

2. 25 grudnia / poniedziałek /, UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO.

Z uwagi na nocną pasterkę MSZY ŚW. o godz. 6:30 rano nie będzie. Pozostałe MSZE ŚW. od godz. 8 według stałego porządku niedzielnego, w Lipniku o godz. 10:00

3. SPOWIEDŹ od poniedziałku do soboty w godz. 6:30 - 7:00, 16:30 – 18:00

4. W dniu 20 grudnia br. przypada 3 rocznica sakry biskupiej Księdza Biskupa Henryka Wejmana. Prosimy o modlitwę w intencji biskupa.

5. Poświęcone OPŁATKI WIGILIJNE można nabyć, w kaplicy bocznej. Składane ofiary przeznacza się na potrzeby kościoła.

6. CARITAS kontynuuje akcję Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, pod hasłem "Miłosierdzie jest jedno" rozprowadzając świece. Prosimy, aby płomień świecy Caritas zapłonął w dzień Wigilii Bożego Narodzenia na stole, jak również na grobach najbliższych osób zmarłych, który będzie wyrazem więzi, miłości i modlitewnej pamięci.

7. Dbając o Polską Tradycję, młodzież przygotowała sianko pod wigilijny obrus. Złożona ofiara będzie wsparciem KSM naszej parafii.

8. Dobroczyńcą naszego kościoła wyrażamy kapłańską wdzięczność w darze modlitwy.

9. Solenizantom i Jubilatom życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki świętych Patronów

Stargard, 17 grudnia 2017 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski