Zesłanie Ducha Świętego

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest świętem narodzin Kościoła.

 

2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość NMP, Matki Kościoła głównej Patronki naszej Archidiecezji. Tradycyjnie w szczecińskiej Katedrze przeżywamy Dzień Jedności wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń katolickich. W tym roku jest to także dziękczynienie za 50 lat naszej Diecezji. Uroczysta Celebra pod przewodnictwem Ks. Abpa. Metropolity będzie o godz. 18:00.

 

3. Przez cały miesiąc czerwiec zapraszamy na Nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17:30.

 

4. W tym tygodniu będziemy obchodzić także:

- W środę (08.06 ) - wspomnienie Św. Jadwigi Królowej

- W czwartek ( 09.06 )  - święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- W sobotę ( 11.06 ) - wspomnienie Św. Barnaby Ap, i  35 rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II w Szczecinie.

 

5. Dzisiaj jak zawsze w I i III niedzielę miesiąca po Mszach przedpołudniowych o godz. 8:00 i 9:30  zapraszamy do kawiarenki na dobre ciasto,  kawę i spotkanie przy stole. A po Mszy Świętej o godz. 11:00 będzie na zewnątrz kościoła Festyn dla dzieci z wieloma atrakcjami.

 

6. W poniedziałek Eucharystia w intencji Rodziny Radia Maryja i Chóru Parafialnego o godz. 18:00.

 

7. Są pytania nt. I Komunii Świętej w przyszłym roku. Zainteresowanych rodziców zapraszamy na spotkanie w czwartek ( 09.06 ) po wieczornej Mszy Św., która będzie o godz. 18:00.

 

8. W ramach akcji " dobra książka " mamy poradnik dla rodziców. Broszurka " Nastolatki w wirtualnym tunelu " opracowana przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii i przekazana gratisowo, jest wyłożona na stoliku przy wejściu do  kościoła i warto tę broszurę przestudiować.

 

9. Solenizantom i Jubilatom  tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych, opieki  MB oraz świętych Patronów i błogosławieństwa na każdy dzień.

 

Stargard, 05 czerwca 2022 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz