IV Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Czas Adwentu dobiega końca. Do czwartku włącznie zapraszamy jeszcze na Roraty na godz. 6:30.

 

2.  Młodzież przygotowała sianko na stół wigilijny. Ofiary przez nich zbierane są przeznaczone na fundusz młodzieżowy. 

 

3.  Zanim zasiądziemy do świątecznego stołu, pamiętajmy, by nasze serca były czyste. Spowiedź święta w poniedziałek, wtorek i środę od 6:30 do 7:30 i od 16:30 do 18:30, a w czwartek od 6:30 do 9:00.

 

4.  24 grudnia przy wigilijnej Wieczerzy niech będzie wspólna rodzinna modlitwa, lektura Ewangelii o narodzeniu Jezusa, życzenia przy łamaniu opłatkiem, który jest znakiem ofiarowania serca bliźniemu i piękny śpiew kolęd. Pamiętajmy o tradycji postnych potraw.

 

5.  Msza Św. zwana Pasterką o godz. 22:00 i 24:00, a w Lipniku o 20:30

 

6.  25 grudnia ( piątek ), w Uroczystość Bożego Narodzenia nie  będzie Mszy Św. o godz. 6:30. Pozostałe Msze Św. od godz. 8:00 wg stałego porządku. 

 

7. 26 grudnia, drugi Dzień Bożego Narodzenia, święto Świętego Szczepana. Porządek Mszy Św. jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i Wydział Teologiczny US. 

 

8.  Przyszła niedziela jest Niedzielą Świętej Rodziny; chcemy w sposób szczególny modlić się w intencji wszystkich małżeństw i rodzin.

 

9.  Serdecznie dziękujemy za Waszą ofiarność, też za paczki dla maluszka i dla rodzin i osób potrzebujących. Dzięki temu możemy z innymi podzielić się tym dobrem.

 

10.  Przypominamy wciąż o zasadach, które należy przestrzegać w czasie trwającej nadal pandemii ( bezpieczny odstęp, zakryte usta i nos w miejscu publicznym, częste mycie rąk).

 

11. Życzymy, by zbliżający się czas Bożych Narodzin pomagał nam wszystkim odkrywać Boże życie w naszych rodzinach.  

 

Stargard, 20 grudnia 2020 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz