III Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. W dzisiejszą niedzielę, zwaną Gaudete ( niedziela radości ) rozpoczynamy Rekolekcje Adwentowe, które dla nas prowadzi Ojciec Antoni Redemptorysta ze Szczecinka.  Zachęcamy do dobrego wykorzystania tego czasu łaski. Msze Św. z nauką rekolekcyjną od poniedziałku do środy o godz. 6:30, 9:30, 16:30 i 18:00. Codziennie będzie też okazja do spowiwedźi. Szczegółowy plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii: Plan Rekolekcji Adwentowych.

 

2. W liturgii tego tygodnia przeżywamy:

 

- poniedziałek ( 14.12 ) wspomienie św. Jana od Krzyża, prezbitera, doktora Kościoła

 

- czwartek ( 17.12 ) - ostatni tydzień Adwentu i bezpośrednie przygotowanie na spotkanie z Nowonarodzonym Zbawicielem.

 

3. Tydzień temu, w ramach pomocy Kościołowi na Wschodzie zebraliśmy 2255 zł,  które zostały już przekazane na Białoruś. Bóg Zapłać wszystkim ofiarodawcom.

 

4. Otrzymaliśmy z sąsiedniej parafii jeszcze trochę świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom są do nabycia przy wyjściu z kościoła. 

 

5.  W tych dniach przeżywamy bolesne rocznice 

 

- dziś 39 rocznica stanu wojennego,

 

-17.12 - 50 rocznica tragedii roku 70,

 

- w sobotę 4 rocznica tragicznej śmierci Łukasza Urbana, kierowcy, który zginął w Berlinie, podczas jarmarku świątecznego. 

Niech nasza modlitwa wyprasza łaski tym, którzy zginęli i towarzyszy tym, którzy zostali osieroceni. 

 

6. W przyszłą niedzielę ( 20.12 ) przypada 6 rocznica sakry Ks. Bpa Henryka Wejmana. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 

 

7. Dzieci nadal zapraszamy na Roraty z lampionami codziennie o 6:30, a kolejne grupy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. będą miały poświęcenie medalików Matki Bożej we wtorek o godz. 16:30 i czwartek o 17:00. 

 

8. Spotkanie dla chętnych, by przygotować się do sakramentu bierzmowania, ze szkół ponadpodstawowych i dorosłych w sobotę o 11:00 w kościele. 

 

9. Nadal przypominamy o ważnych zasadach bezpieczeństwa w czasie pandemii ( częste mycie rąk, zakryte usta i nas, bezpieczny odstęp między ludźmi ).

 

10. Na czas rekolekcji niech nam wszystkim Pan Bóg błogosławi. 

 

Stargard, 13grudnia 2020 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz