II Niedziela Adwentu

 

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

 

1. II Niedziela Adwentu jest tradycyjnie Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W tym roku ofiary zbierane po Mszy Św. do puszek są przeznaczone na pomoc dla Białorusi.


2. W liturgii tego tygodnia przeżywać będziemy:

 

- poniedziałek ( 07.12 ) - wspomn. św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła; comiesięczne spotkanie Rodziny Radia Maryja o 17:30 ( Różaniec, Msza Św. )

 

- wtorek ( 08.12 ) - uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP ( Msze Św. o 6:30,9:30,17:00 i 18:00 )

 

- codziennie Roraty o 6:30 ( dzieci z lampionami przynoszą serduszka z wpisanymi dobrymi uczynkami )

 

- dodatkowo Msza Św. o Matce Bożej we wtorek i czwartek o 17:00 połączona z poświęceniem medalików MB dla następnej grupy dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.

 

3. Spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z ósmych klas w sobotę o godz. 11:00

 

4. W przyszła niedzielę rozpoczną się rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Antoni, redemptorysta ze Szczecinka

 

5. Przypominamy o zasadach obowiązujących w czasie pandemii (zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych, częste mycie rąk, bezpieczny odstęp między ludźmi).

Za pośrednictwem Konferencji Episkopatu Polski, Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej, zwraca się z gorącym Apelem do wszystkich osób, które przeszły chorobę COVID-19 o oddawanie osocza. Jak czytamy w apelu: " Badania naukowe potwierdzają, że osocze ozdrowieńców, podane we wczesnej fazie choroby, może zmniejszyć ryzyko zgonu. Dawcą może być każdy ozdrowieniec. Wystarczy zgłosić się - nie wcześniej niż po miesiącu od wyzdrowienia - do regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wszystkim, którzy odpowiedzą na ten Apel serdecznie dziękujemy"

 

6. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej

 

Stargard, 6 grudnia 2020 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz