I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dziś rozpoczynamy Adwent, czas przygotowania nas do przeżycia Świąt Bożego Narodzenia, a także wzrastania w gotowości na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie w chwale na sąd Boży. W tym świętym i radosnym oczekiwaniu zapraszamy na Roraty. Te Msze Św. o Matce Bożej będą odprawiane w dni powszednie o godz. 6:30. Dzieci prosimy o przynoszenie lampionów. Z racji stanu pandemii będą jeszcze 2 razy w tygodniu Roraty połączone z poświęceniem medalików Matki Bożej dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. Będzie to w małych grupach klasowych we wtorki i czwartki o godz. 17:00.

2. W tym tygodniu w liturgii będziemy także przeżywać:

- poniedziałek ( 30.11 ) - święto św. Andrzeja Apostoła,

- środa ( 02.12 ) - wspomnienie św. Rafała Chylińskiego prezbitera,

- czwartek ( 03.12 ) - wspomn. św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;

I czwartek m-c - Godzina święta w intencji powołań o godz. 18:00,

- piątek ( 04.12 ) - wspomn. św. Barbary;

I piątek m-c wotywna ku czci NSPJ o godz. 18:00;

spotkanie Arcybractwa po Mszy Św. wieczornej,

- I sobota m-c - Nowenna Fatimska ku czci Niepokalanego Serca NMP o godz. 9:30 (różaniec i Eucharystia);

o godz. 11:00 - Msza Św. dla grup Caritas z dwóch dekanatów stargardzkich,

- w przyszłą niedzielę o godz. 8:00 - zmiana tajemnic Żywego Różańca.

3. Dzisiaj po każdej Mszy Św. święcimy opłatki na stół wigilijny. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła, a składane ofiary będą przeznaczone na potrzeby parafii.

Caritas w ramach corocznej akcji " Wigilijne dzieło pomocy dzieciom " rozprowadza świece, które są znakiem przyjęcia Jezusa i solidarności z najbardziej potrzebującymi. Świece są w cenie:

- mała 6 zł,

- duże 15 zł.

Są także do wzięcia torby charytatywne, które można zabrać do domu i wypełnić darami spożywczymi czy chemicznymi i przekażemy to dla potrzebujących.

W naszej parafii ruszyła też bożonarodzeniowa akcja " Paczuszka dla Maluszka ". To zbiórka pieluch i innych artykułów kosmetycznych dla niemowląt. Celem tej akcji jest wsparcie dla samotnych matek, maluchów uratowanych od aborcji oraz instytucji, które się nimi zajmują. W bocznej kaplicy znajduje się choinka z papierowymi bombkami. Każdy, kto zechce pomóc małym dzieciom i mamom w potrzebie, może wziąć taką jedną bombkę. Stanowi to jednocześnie zobowiązanie do przygotowania paczuszki dla noworodka lub przekazania dobrowolnej darowizny na ten cel. Pozostawione dary zostaną przekazane do najbliższego Domu Samotnej Matki oraz dla podopiecznych Fundacji Małych Stópek.

4. Przypominamy o zasadach obowiązujących w czasie pandemii (zakrywanie ust i nosa w miejscach publicznych, częste mycie rąk, bezpieczny odstęp między ludźmi).

5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Matki Najświętszej i św. Patronów.

Stargard, 29 listopada 2020 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz