XXXIII NIEDZIELA Zwykła Roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. W dzisiejszej Ewangelii Pan Jezus zachęca nas do dobrego wykorzystania talentów, które otrzymaliśmy od Niego.

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy :

- poniedziałek (16.11) - wspomn. Matki Bożej Ostrobramskiej

- wtorek ( 17.11 ) - wspomn. św. Elżbiety Węgierskiej

- środa ( 18.11 ) - wspomn. bł. Karoliny Kózkówny

- piątek ( 20.11 ) - wspomn. św. Rafała Kalinowskiego

- sobota ( 21.11 ) - wspomn. Ofiarowania NMP

- niedziela ( 22.11 ) - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

3. WSZYSTKICH KOLEJARZY, PRACOWNIKÓW, RENCISTÓW, EMERYTÓW, SYMPATYKÓW I ICH RODZINY serdecznie zapraszamy na uroczystą MSZĘ ŚWIĘTĄ Z OKAZJI PATRONALNEGO ŚWIĘTA KOLEJARZY i uczestników 37 Pielgrzymki Kolejarzy na Jasną Górę. Odbędzie się ona w dniu 25.XI.2020 roku (w środę) w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 16:00.

4. W minioną niedzielę w ramach wsparcia misji w Afryce, zebraliśmy 2574 zł na pomoc dla Republiki Środkowej Afryki. W imieniu polskich misjonarzy tam pracujących mówimy wszystkim ofiarodawcą serdeczne " Bóg zapłać".

5. Dziś przeżywamy IV Światowy Dzień Ubogich pod hasłem " Wyciągnij rękę do ubogiego". Po każdej Mszy Św. Caritas do puszek zbiera ofiary na przygotowanie świątecznej pomocy dla ubogich i wsparcie osób samotnych i biednych w czasie pandemii.

6. Przypominamy o zasadach obowiązujących w czasie pandemii ( zakrywanie ust i nosa, odpowiednio częste mycie rąk , bezpieczna odległość między wiernymi )

7. Niech w tym nowym tygodniu życia Pan Bóg wszystkim błogosławi i pomaga przezwyciężać wszelkie trudności i lęki i daje łaskę bycia wsparciem dla innych.

Stargard, 15 listopada 2020 / - / Ks. kan. Janusz Szczepaniak - proboszcz