XIX NIEDZIELA Zwykła Roku

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. 15 sierpnia / sobota / obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jedyne święto poświęcone Matce Bożej, które ma charakter państwowy. Msze św. odprawiać się będą według porządku niedzielnego. W kościołach poświęcamy kwiaty, zioła, zboże, warzywa i owoce. Dlatego święto to nosi nazwę w Polsce, Matki Bożej Zielnej.

2. Uprzejmie informuję, że w dniu 15 sierpnia 2020 r. o godz. 11:00 w Kolegiacie NMP w Stargardzie, w związku z przypadającym również w tym dniu ŚWIĘTEM WOJSKA POLSKIEGO odbędzie się uroczysta Msza Św. w intencji Żołnierzy Wojska Polskiego. Organizatorem uroczystości jest Dowódca Garnizonu Stargard, Prezydent Miasta Rafał Zając oraz Proboszcz Parafii pw. NMP Królowej Świata.

3. Zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas trwania epidemii uprzejmie prosimy, aby uczestniczyć we Mszy św. zakrywając maseczką, apaszką usta i nos. Osoby które z przyczyn zdrowotnych nie mogą zakrywać usta i nos oraz przystępując do Komunii św. prosimy o zachowanie odpowiedniego dystansu.

4. W nadchodzącym tygodniu będziemy czcili:

poniedziałek - Św. Wawrzyńca, święto

wtorek - Św. Klary

piątek - Św. Maksymiliana Marii Kolbego

Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

5. Prośba do RODZICÓW i Parafian, których dzieci i nastolatkowie uczynili plac kościelny i schody prowadzące do świątyni miejscem zabaw, skoków i zjazdów rowerami, deskorolkami i rolkami, a tym samym ulegają niszczeniu. Zachowanie się, słownictwo i gesty są nie do zaakceptowania. Zaznaczamy, że obiekt jest monitorowany i wszelkie szkody poczynione zostaną pokryte.

Parafian prosimy o wyczulenie na zachowanie się dzieci w obrębie kościoła.

Stargard,9 sierpnia 2020 / - / Ks. Zygmunt Zawitkowski