UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. 8 czerwca / poniedziałek / o godz. 19:00 SAKRAMENTU BIERZMOWANIA udzieli naszej młodzieży Ksiądz Ksiądz Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita. Kandydaci zgromadzą się w kościele o godz.18:30.

2. 11 czerwca / czwartek/, UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA. W Eucharystycznej procesji wyjdziemy na ulice, aby publicznie wyznać wiarę a zarazem oddać hołd JEZUSOWI, w NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE. Msze Św. w BOŻE CIAŁO o GODZ. 6:30, 8:00, 9:30, 16:30, 18:30, 20:00.

UROCZYSTA MSZA ŚW. o GODZ. 9:30, po której wyruszy PROCESJA ok 10:30. PROCESJA przejdzie ul. Ułanów Jazłowieckich, 9 - go Zaodrzańskiego Pułku Piechoty, Szczecińską, osiedlową / równoległą do ul. Szczecińskiej /, na teren przykościelny, po modlitwie przewiduje się zakończenie i rozwiązanie procesji. Bezpośrednio po procesji w kościele zostanie odprawiona Msza Święta.

Na trasie usytuowane zostaną cztery ołtarze PATRONAT nad ołtarzami przejmą

I - Arcybractwo Straży Honorowej NSPJ i Żywy Różaniec

II - Apostołowie Miłosierdzia Bożego

III - Wspólnota Domowego Kościoła i KSM

IV - Rada Duszpasterska i Radio Maryja

Prosimy o włączenie się w modlitwę publiczną Kościoła. W związku z wystąpieniem stanu epidemii należy zachować przepisy porządkowo - sanitarne, zakrycia ust i nosa. Dla bezpieczeństwa zachować dystans około 2 m.

Procesja będzie mniej uroczysta, szczególnie w odniesieniu do ilości chorągwi, feretronów. Dziewczynki sypiące kwiatki tylko pod opieką rodziców. Trzymać się prawej strony jezdni.

3. W UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA w Lipniku Msza Św. i procesja o godz. 15:30.

4. Uroczystość Bożego Ciała 11 czerwca zbiega się z obchodami 33 rocznicy wizyty św. Jana Pawła II w Szczecinie i 43 rocznicy święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi. Pamiętajmy o modlitwie, w intencji Pasterza.

5. Z kalendarza liturgicznego:

poniedziałek - Św. Jadwigi Królowej

sobota - Św. Antoniego z Padwy

Stargard, 7 czerwca 2020/ - / Ks. Zygmunt Zawitkowski