VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. 18 maja br., o godz. 18:00 Ksiądz Arcybiskup Metropolita będzie przewodniczył Mszy Świętej z okazji 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza Święta dziękczynna za życie i pontyfikat Ojca Świętego odbędzie się w nowym kościele pod Jego wezwaniem na szczecińskim Warszewie. Z powodu trwającej pandemii liczban uczestników uroczystości jest ograniczona. Telewizja Polska oddział w Szczecinie przeprowadzi bezpośrednią transmisję z tego wydarzenia. Dzięki relacji telewizyjnej będziemy mogli być świadkami i uczestnikami tego wyjątkowego święta. W tym dniu zjednoczmy się w całej naszej Archidiecezji w modlitwie dziękczynnej za życie i pontyfikat naszego Rodaka św. Jana Pawła II.

2. 21 maja / czwartek / rozpoczynamy NOWENNĘ do DUCHA ŚWIĘTEGO, przygotowującą do UROCZYSTOŚCI ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.

3. W przyszłą niedzielę 24 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

4. Katecheza do Sakramentu Bierzmowania dla chętnych odbędzie się w czwartek 21 maja o godz. 19:00 w kościele.

5. Decyzją Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi Metropolity dystrybucja świec i baranków odbywa się do Niedzieli Zesłania Ducha Świętego. Zachęcamy wiernych do wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez parafię i diecezjalną Caritas.

6. Wiernym, za dobroć serca z którego płyną ofiary na rzecz naszego kościoła, wyrażamy kapłańską wdzięczność, w pamięci modlitewnej.

7. Solenizantom i Jubilatom nadchodzącego tygodnia życzymy łaski Bożej, zdrowia i opieki św. Patronów.

 

Stargard, 17 maja 2020/ - / Ks. Zygmunt Zawitkowski