I Niedziela Adwentu

OGŁOSZENIA PARAFIALNE :

1. Dziś z pierwszą niedzielą Adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Okres Adwentu ma podwójny charakter, jest bowiem czasem przygotowania do uroczystości Bożego Narodzenia, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do Ludzi, jest też czasem, w którym nasza uwaga skierowana jest na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu czasów. Adwent jest czasem świętego i radosnego oczekiwania. W Adwencie gromadzimy się przy MARYI na MSZACH RORATNICH o GODZ. 6:30 rano. Do udziału zapraszamy wszystkich wiernych, a DZIECI z lampionami.

2. KOŁO PRZYJACIÓŁ RADIA MARYJA I CHÓR PARAFIALNY zapraszamy na comiesięczną MSZE ŚW. do naszej świątyni 2 grudnia. Eucharystię poprzedzi RÓŻANIEC o godz. 17:30.

3. II Niedziela Adwentu jest DNIEM MODLITWY i POMOCY MATERIALNEJ KOŚCIOŁOWI na WSCHODZIE. Ofiary złożone na tacę przeznacza się na powyższy cel. Za dar serca Bóg zapłać.

4. 8 grudnia /niedziela /, przypada UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP. Prosimy o liczny udział w tej uroczystości.

5. W nadchodzącym tygodniu przypada Pierwszy:

Czwartek - GODZINA ŚWIĘTA o 18, w intencji powołań.

PIĄTEK - Msza Św. ku czci NSPJ. o godz. 18.

SPOWIEDŹ ŚW. rano i po południu od godz. 16:30.

Ks. Proboszcz oraz Ks. Tomasz Chorych odwiedzą przed południem.

Spotkanie z Arcybractwem Straży Honorowej po mszy wieczornej .

SOBOTA – NOWENNA FATIMSKA ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi z odmówieniem RÓŻAŃCA i Msza Święta o GODZ. 9:30.

Ks. Emil oraz Ks. Marek Chorych odwiedzą przed południem

6. OPŁATKI WIGILIJNE można nabyć w kaplicy bocznej. Po każdej Mszy Św. zostaną poświęcone z przeznaczeniem na stół wigilijny. Składane ofiary przeznacza się na potrzeby kościoła.

7. CARITAS realizuje akcję WIGILIJNEGO DZIEŁA POMOCY DZIECIOM, POD HASŁEM " Świeca, która tworzy Polską Wigilię ", przez rozprowadzanie świecy. Zapalona świeca Caritas, będzie znakiem gotowości przyjęcia JEZUSA, a zarazem solidarności z najbardziej potrzebującymi. Tegoroczne świece są w cenie 6 i 15 zł.

Stargard,1 grudnia 2019/ - / Ks. Zygmunt Zawitkowski