Działalność Arcybractwa polega na wynagradzaniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa wszystkich zniewag jakich doznaje od ludzkości, dlatego każdy z członków obiera sobie 1 godzinę dziennie, w której trwa przy Sercu Bożym i Je pociesza w Jego opuszczeniu.
Chór parafialny Ludate Dominum powstał przy naszej parafii w 2004 roku. Bierze czynny udział w uroczystościach kościelnych, uświetniając je swym wspaniałym brzmieniem.
W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca możemy wspólnie z nim modlić się na Eucharystii w intencji jego członków i ich rodzin.
Ponadto chórzyści uczestniczą w specjalnie dla nich przygotowanych rekolekcjach oraz chętnie pielgrzymują po polskich sanktuariach.
Nasz chór może się również pochwalić uczestnictwem w rozlicznych konkursach, w tym w Przeglądzie Piosenki Religijnej "Cecyliada".
Wszystkich chętnych pragnących wesprzeć nasz chór swym głosem serdecznie zapraszamy na próby, które odbywają się w każdy wtorek i piątek o godzinie 18:45 w dolnym Kościele.
HISTORIA
Domowy Kościół (DK) jest ruchem świeckich w Kościele Katolickim. Założycielem DK jest Sługa Boży ksiądz Franciszek Blachnicki (1921-1987). W rozwoju DK blisko współpracowała z Założycielem siostra Jadwiga Skudro BSCJ. Duchową stolicą DK jest Krościenko nad Dunajcem, gdzie w 1973r. odbyły się pierwsze oazy rodzin.
CZŁONKOWIE DK
Członkami DK są małżeństwa sakramentalne zabrane w Kręgi Rodzin.
DUCHOWOŚĆ
DK zwraca uwagę na duchowość małżeńską. Chce pomóc małżonkom w budowaniu między nimi prawdziwej jedności małżeńskiej, która jest jednocześnie stwarza najlepsze warunki do dobrego wychowania dzieci w duchu chrześcijańskim. DK dąży do odnowy małżeństwa i rodziny.
Budowaniu jedności w małżeństwie i rodzinie służą następujące elementy:
KRĄG
Krąg tworzy 4-7 małżeństw, najlepiej z jednej parafii, pragnących wspomagać się wzajemnie w dążeniu do budowania w swoich rodzinach domowego Kościoła. Spotkanie kręgu odbywa się raz w miesiącu.
ŚWIADECTWA
Uczestnictwo w DK odnowiło i pogłębiło naszą wzajemną miłość, umacnia naszą wiarę i miłość do Jezusa.
Życie we wspólnotach DK daje nam wiele radości, pozwala odczuć, że nie jesteśmy sami. Uczymy się odwagi do przyznawania się do naszych przekonań, do dawania świadectwa wiary wobec innych.
Od czasu naszego uczestnictwa w rekolekcjach DK nasze życie zaczęło się zmieniać. Przede wszystkim odnaleźliśmy siebie. Poznaliśmy piękno miłości małżeńskiej, którego wcześniej nie znaliśmy. Umiemy doceniać odmienność darów, jakimi nas Bóg obdarzył.
Byliśmy blisko rozejścia się. Dialog małżeński, wzorowanie się na Chrystusie, pomogły nam zmienić nasze życie. Wspólna modlitwa zjednoczona z cierpiącym Chrystusem połączyła nas duchowo. Staliśmy się bardziej cierpliwi i wyrozumiali na siebie i dla naszych dzieci. Bardziej dostrzegamy ich potrzeby, nie tylko te materialne, ale i duchowe. Poświęcamy więcej czasu na rozmowy z nimi. Zapraszamy je od czasu do czasu do wspólnego dialogu małżeńskiego, który wówczas przekształca się w dialog rodzinny.
Kręgi Domowego Kościoła obecne są we wszystkich diecezjach w Polsce, a także m.in. w Niemczech, Austrii, na Słowacji, Ukrainie Białorusi oraz w USA i Kanadzie.
Chętne małżeństwa do tego aby iść drogą DK lub mające pytania zapraszamy do kontaktu z parą odpowiedzialną:
Magdalena i Damian Szmitowie
e-mail: d.szmit@wp.pl
tel. Magda: 604 182 271; Damian: 609 379 623
lub księdzem Emilem
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Męskiej i Żeńskiej jest częścią Akcji Katolickiej, którą zatwierdzono na krajowym zjeździe AK w Krakowie w 1934 r. Grupa młodzieżowa przy naszej parafii rozpoczęła działalność w 2010 roku. Zaangażowanych jest 20 osób. Zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godzinie 19.00. Opiekunem grupy jest Ks. Tomasz Gruszto
Podobnie jak ministranci są niezbędną pomocą dla kapłana podczas Mszy Świętej. Modlitwa o powołania kapłańskie gromadzi lektorów przy ołtarzu w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Opiekunem grupy jest Ks. Adam Bliźniuk
Grupa AA. Spotkania w niedziele o 16.00.
W I niedzielę miesiąca miting otwarty.
W II, III i IV niedzielę miesiąca miting zamknięty.
Ministranci i lektorzy służący przy ołtarzu, są niezbędną pomocą dla kapłana w posłudze ofiary Mszy św. Wypełniają czynności ministranta i lektora pobożnie i radośnie na chwałę Bożą i dla dobra wspólnoty parafialnej. Modlitwa o powołania kapłańskie gromadzi ministrantów i ich rodziców przy ołtarzu w każdy pierwszy czwartek miesiąca. Opiekunem grupy jest Ks. Adam Bliźniuk
Duszpasterstwo młodzieży, którego spotkania odbywają się w każdy wtorek o godzinie 19:00 w dolnym kościele ma już swoją tradycję. Pomimo, że duszpasterstwo ma około dziesięcioletnią historię to właśnie ks. Łukasz zaczął „odbudowywać” gasnące życie duszpasterstwa. Wiele osób, dzięki wtorkowym spotkaniom, dowiedziało się czym jest i do czego służy brewiarz. Dlatego też na każdym spotkaniu odmawiamy nieszpory. wszystkich chętnych - młodych duchem - ZAPRASZAMY!
Członkowie Bractwa Szkaplerza Świętego żyją w świecie zgodnie z duchem Zakonu Karmelitańskiego. Przyjmują szkaplerz na znak głębokiej więzi z Matką Bożą, która objawiła się generałowi karmelitów św. Szymonowi Stockowi (ok. 1175-1265) i obiecała szczególną opiekę w życiu doczesnym i po śmierci tym, którzy go będą nosić. Członkowie bractwa są zobowiązani codziennie odmawiać wyznaczoną w dniu przyjęcia modlitwę maryjną, naśladować Matkę Bożą i szerzyć Jej kult. W naszej rodzinie parafialnej zaangażowanych jest od 2007 roku 56 osób. Zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godzinie 19.00
Od roku 1993 corocznie w drugą niedzielę lipca odbywają się pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Podobne pielgrzymki organizowane są dla kół młodzieżowych i Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci. Rodzina Radia Maryja spotyka się ponadto na cotygodniowych spotkaniach regionalnych oraz na dniach skupienia. W naszej parafii odprawiana jest raz w miesiącu msza św. poprzedzona różańcem w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 17.30.
Ruch Czystych Serc (RCS) w naszej parafii istnieje od 2009 roku i skupia 8 osób. Zapraszamy na spotkania w każdy wtorek o godzinie 19.00
Promyki Jezusa Miłosiernego- schola dziecięca
Jest to grupa prowadzona w naszej parafii przez s. Zofię, upiększająca swym śpiewem liturgię Mszy Świętej niedzielnej o godz. 11.00.
Zapraszamy wszystkie dzieci pragnące śpiewać dla Jezusa na próby, które odbywają się w każdą sobotę o godz. 12.00 w salce parafialnej.
Schola młodzieżowa "Misericordia Dei" zawiązała się na początku roku. Dotychczas zaprezentowała program słowno- muzyczny w ramach styczniowego czuwania młodych, a także przygotowała oprawę muzyczną podczas marcowego spotkania. Obecnie ćwiczy śpiew pieśni pasyjnych na Triduum Paschalne. Przygotowuje się także do oprawy muzycznej Mszy Świętych dla młodzieży. Schola ćwiczy śpiew pod kierunkiem Tomasza, który ma długoletnie doświadczenia w śpiewie chóralnym z Jordanii.
Jeśli masz pragnienie wielbienia Boga śpiewem, dołącz do nas (wiek 13- 40 lat). Próby odbywają się w każdą sobotę o godzinie 17.00.
Kontakt: s. Zofia- tel. 537 033 830
Tomek - tel. 531 735 262. Zapraszamy.
Spotkania biblijne z katechezą dla dorosłych Chcesz pogłębić wiarę i wiedzę religijną ? Szukasz odpowiedzi na nurtujące cię pytania? ZAPRASZAMY !!! ŚRODA godz . 19:00 w górnym kościele Opiekunem grupy jest ks. Emil Piotrowicz
W naszej parafii sympatycy Ruchu Lednickiego jak na razie realizują się poprzez uczenie i wykonywanie pieśni lednickich. Dość często używamy na wtorkowych spotkaniach KORONKI DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO śpiewanej "po lednicku". Jako duszpasterstwo mamy też błękitne koszulki "MŁODZI MIŁOSIERDZIA" z logo Lednicy. Ruch Lednicki gromadzi chyba najwięcej młodzieży z naszego Duszpasterstwa Młodych. Na dorocznych wyjazdach na spotkania pod "BRAMĄ RYBĄ" w roku 2007 r. wzięło udział 50 osób; 2008 r. - 70 osób; 2009 r. - 100 osób; 2010 -2015 r. - 50 osób.
Apostołowie Miłosierdzia Bożego to wspólnota miedzyparafialna (należą do niej wierni z róznych parafii naszej diecezji, a spotkania formacyjne odbywają się w parafii Miłosierdzia Bożego, św. Antoniego oraz św.św. Piotra i Pawła w Szczecinie). Celem jest szerzenie kultu wg poslannictwa św. siostry Faustyny Kowalskiej. Apostołowie uświetniają niedzielną liturgię, prowadzą modlitwy i adoracje, organizują pielgrzymki autokarowe i piesze (do sanktuarium w Myśliborzu). W naszej parafii spotkania formacyjne odbywają się w drugi i czwarty piątek miesiąca po Mszy św. wieczornej. Animatorem grupy jest pan Stanisław Wiśniewski.
"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka, jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych - Maryi, matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami Chwały Ojca." Grupa spotyka się w każdą pierwszą sobotę miesiąca na zmianie tajemnic.