Charytatywny Koncert Kolęd pt. „Betlejem w Szczecinie (2019-11-22 14:34:52)

Fundacja Światło-Życie, w porozumieniu z Kurią Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską, organizuje w dniu 4 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 ewangelizacyjny i charytatywny koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata „Betlejem w Szczecinie” pt. Głośna Noc.

Wydarzenie zgromadzi kilka tysięcy uczestników i odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Usłyszymy utwory premierowe napisane specjalnie na tę okazję oraz wspólnie zaśpiewamy kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych i oryginalnych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Arka NOEGO, Natalia Niemen, Magda Bereda, Kasia Wilk, Agnieszka Musiał, Gabi Gąsior, Maya Avraham, Andrzej Lampert, Skubas, Robert Friedrich Litza, Adam Krylik, Mate.O, Marek Piekarczyk, Mietek Szcześniak oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2019/2020 ma na celu stworzenie wielkiej wspólnoty wiary. Zjednoczy ją muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne śpiewanie. Każdy uczestnik koncertu przy wejściu otrzyma folder z programem i opłatkiem. Widowisko z cyklu Betlejem w Polsce / Szczecinie pt. Głośna Noc to wyjątkowi artyści, którzy wyśpiewają także swoją historię Bożego Narodzenia, to porywające aranżacje muzyczne, niezwykła oprawa multimedialna oraz świąteczna atmosfera. W programie koncertu będzie miało miejsce łamanie się opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Andrzeja Dzięgi – Metropolity Szczecińsko-Kamieńskiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis.info oraz na plakatach.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem”. Za zgodą Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, dochód ze sprzedaży biletów i płyt wesprze cele charytatywne. Ilość biletów i rodzaj miejscówek jest ograniczony i decyduje o nich kolejność zgłoszeń. Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety i płyty można składać pod adresem mailowym: p.fryszka@ichtis.info oraz pod nr. telefonu 506 413 634 (p. Paulina Fryszka). Bilety można nabywać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 21 listopada br. do dnia koncertu.