Zmarł Ksiądz Kanonik Jan Depta (2019-03-08 17:32:13)

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w czwartek, 7 marca 2019 r., zmarł Ksiądz Kanonik Jan Depta, dawny dziekan i proboszcz Parafii pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Ińsku.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę 9 marca 2019 r. o godz. 12:00 w kościele parafialnym pw. św. Wojciecha w Wyszkowie (Diecezja Łomżyńska). Po Mszy św. ciało śp. Księdza Kanonika Jana Depty zostanie złożone w grobowcu rodzinnym na cmentarzu parafialnym w Pniewie k. Wyszkowa.

Ksiądz Kanonik Jan Depta urodził się 7 stycznia 1929 r. w Mystkówcu Starym k. Pniewa (Diecezja Płocka).

Święcenia kapłańskie przyjął 20 grudnia 1958 r.

Posługiwał w następujących parafiach:

Kołczyn, św. Stanisława Kostki 07.01.1959 - 04.06.1960 - wikariusz

Czarne, Wniebowzięcia NMP 04.07.1960 - 20.06.1964 - wikariusz

Szczecin, Świętego Krzyża 01.07.1964 - 30.06.1965 - wikariusz

Bogdaniec, św. Jana Chrzciciela 01.07.1964 - 01.07.1967 - wikariusz

Chojna, Najśw. Serca Pana Jezusa 01.07.1967 - 31.08.1968 - wikariusz

Zielona Góra, św.Jadwigi 01.09.1968 - 30.12.1970 - wikariusz

Kołbaskowo 30.12.1970 - 19.03.1971 - wikariusz zarządzjący

Kołbaskowo 19.03.1971 - 05.03.1974 - administrator

Ińsko 05.03.1974 - 01.07.1991 - administrator

Golenice 01.07.1991 - 01.07.1997 - proboszcz

Wyszków 01.07.1997 - 07.03.2019 - rezydent/emeryt

Sprawował następujące urzędy:

- dekanalny wizytator religii 20.04.1974 - 11.11.1981

- wicedziekan Dekanatu Łobez 01.01.1984 - 22.06.1985

- dziekan Dekanatu Ińsko 22.06.1985 - 22.06.1990

- wicedziekan Dekanatu Myślibórz 01.07.1991 - 01.07.1996

2 sierpnia 2012 r. mianowany kanonikiem honorowym Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej

Polecajmy śp. Księdza Kanonika Jana Bożemu Miłosierdziu.