Zmarł Ksiądz Kanonik Augustyn Kozior (2019-03-06 09:50:40)

Z żalem, ale i z nadzieją wypływającą z wiary w zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa informujemy, że w poniedziałek, 4 marca 2019 r., zmarł Ksiądz Kanonik Augustyn Kozior, proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Boguszynach.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się według następującego porządku:

1. Czwartek, 7 marca - kościół parafialny pw. Matki Bożej Różańcowej w Boguszynach:

- godz. 08:30 - wystawienie trumny z ciałem zmarłego Kapłana i czuwanie z modlitwą różańcową;

- godz. 10:15 - koronka do Bożego Miłosierdzia

- godz. 10:30 - liturgia godzin - jutrznia za zmarłych

- godz. 11:00 – Msza święta za zmarłego Kapłana i ostatnie pożegnanie

2. Piątek, 8 marca - kościół filialny pw. św. Katarzyny w Rzepinie (Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska):

- godz. 11:00 – Msza święta pogrzebowa;

- po Mszy świętej złożenie ciała śp. Księdza Kanonika Augustyna w grobowcu rodzinnym na cmentarzu w Rzepinie.

Ksiądz Kanonik Augustyn Kozior urodził się 16 maja 1946 r. w Gajcu k. Rzepina (Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska).

Święcenia kapłańskie przyjął 16 czerwca 1972 r. w Świebodzinie.

Posługiwał w następujących parafiach:

Stargard, Świętego Krzyża 01.07.1972 - 16.03.1974 - wikariusz

Szczecin, św. Józefa 16.03.1974 - 20.12.1975 - wikariusz

Gryfino Narodzenia NMP 17.05.1974 - 01.07.1974 - tymczasowe zastępstwo

Węgorzyno 20.12.1975 - 13.06.1977 - wikariusz

Trzcińsko Zdrój 13.06.1977 - 15.06.1979 - wikariusz

Nowogard, Wniebowzięcia NMP 15.06.1979 - 12.01.1980 - wikariusz

Szczecin Matki Bożej Ostrobramskiej 12.01.1980 - 25.06.1982 - wikariusz

Chojna Najśw. Serca Pana Jezusa 25.06.1982 - 07.01.1985 - wikariusz

Żabowo k. Nowogardu 07.01.1985 - 01.07.1991 - proboszcz

Poczernin 01.07.1991 - 20.08.1998 - proboszcz

Boguszyny 20.08.1998 - 04.03.2019 - proboszcz

7 grudnia 2016 r. mianowany kanonikiem honorowym Stargardzkiej Kapituły Kolegiackiej

Polecajmy śp. Księdza Kanonika Augustyna Bożemu Miłosierdziu.