Charytatywny Koncert Kolęd pt. „Betlejem w Szczecinie (2018-11-30 12:07:03)

Fundacja Światło-Życie, w porozumieniu z Kurią Metropolitalną Szczecińsko-Kamieńską, organizuje w dniu 6 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 ewangelizacyjny i charytatywny koncert kolęd z różnych stron świata pt. „Betlejem w Szczecinie”. Wydarzenie, które zgromadzi kilka tysięcy uczestników, odbędzie się w hali widowiskowo-sportowej Netto Arena przy ul. Władysława Szafera w Szczecinie. Zostanie wykonanych kilkadziesiąt kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, które zabrzmią w nowych aranżacjach. Na scenie pojawią się wielkie gwiazdy polskiej i zagranicznej estrady. W Szczecinie wystąpią: Kayah, Kamil Bednarek, Antonina Krzysztoń, Józef Broda, Adam Krylik, Mate.O, Dana Vynnytska, Agnieszka Musiał, Dawid Kwiatkowski, Bovska. Zagrają słynny Atom String Quartet, Kapela Maliszów oraz bułgarsko-rumuńska orkiestra dęta - Fanfara Moldova. Pod kierownictwem Jana Smoczyńskiego wystąpią wyjątkowi wokaliści i instrumentaliści z Polski oraz ze świata, m.in.: Yazeed Sakhnini - Arab z Nazaretu, Adeb Chamoun - perkusista o syryjskoormiańskich korzeniach, Yaron Cherniak - Żyd z Jerozolimy.

Trasa koncertowa Betlejem w Polsce 2018/2019 ma na celu stworzyć wielką wspólnotę wiary. Przyczyni się do tego muzyka na najwyższym, światowym poziomie i wspólne kolędowanie. Każdy uczestnik koncertu otrzyma folder z programem i opłatkiem, gdyż w programie koncertu znajduje się łamanie opłatkiem i składanie życzeń. Podczas koncertu usłyszymy także życzenia od duchownych i świeckich włodarzy miasta. Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego oraz pod patronatem medialnym Telewizji Polskiej. Więcej informacji oraz videorelacje z poprzednich edycji koncertów można znaleźć na stronie www.betlejemwpolsce.pl, www.ichtis info oraz folderach, ulotkach i plakatach.

Ceny biletów są uzależnione od strefy numerowanego miejsca i są dostępne w trzech cenach: 50 zł, 60 zł i 80 zł. Zachęcamy również do wsparcia projektu poprzez zakup dwupłytowego albumu pt. „Jak w Betlejem” (w cenie 24 zł) oraz do nabycia cegiełki (o wartości 20 zł lub 50 zł). Za zgodą Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, całkowity dochód ze sprzedaży biletów, płyt i cegiełek wesprze parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży.

Zamówienia indywidualne i grupowe na bilety, płyty i cegiełki można składać w wersji elektronicznej pod adresem mailowym: info@ichtis.info oraz pod numerem telefonu 506 413 634 (Paulina Fryszka). Bilety można zamawiać i odbierać w Wydziale Wychowania Katolickiego od dnia 30 listopada br. do dnia 5 stycznia 2019